AKTUALNOŚCI

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami z ostatniego Międzynarodowego Sympozjum Naukowego które odbyło się w Sobieszewie w 2018r.

Informacje nt. testów klinicznych DMD

Badania Prenatalne w DMD

Badania Prenatalne w DMD

Kortykosteroidy

Niedożywienie i dysfagia

Nutritional DMD

Zapraszamy także do GALERII.

Fundacja Parent Project Muscular Dystrophy, Ośrodek Chorób Rzadkich przy Poradni Genetycznej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku oraz Gdański Uniwersytet Medyczny serdecznie zapraszają na III Międzynarodowe Sympozjum „Możliwości wspomagania rozwoju osób z chorobami rzadkimi - DYSTROFIA MIĘŚNIOWA TYPU DUCHENNE’A I INNE DYSTROFIE MIĘŚNIOWE”, które odbędzie się w dniach 10-11 listopada 2018 r w Hotelu Orle w Sobieszewie koło Gdańska.

Sympozjum skierowane jest do lekarzy, fizjoterapeutów i osób odpowiedzialnych za system opieki nad chorymi na dystrofie mięśniowe oraz chorych na dystrofie mięśniowe i ich rodzin oraz opiekunów.

Główna tematyka sympozjum obejmować będzie standardy opieki nad osobami chorującymi na dystrofie mięśni: opieka neurologiczna, kardiologiczna, pulmonologiczna, dietetyczna, rehabilitacja i prób leczenia stosowanych w dystrofiach mięśniowych. Sympozjum będzie okazją do wymiany doświadczeń w zakresie diagnostyki i postępowania w dystrofiach mięśniowych naukowców z kraju i zagranicy oraz okazją do konfrontacji doświadczeń chorych i ich opiekunów w tym zakresie.

Załączniki:

Agenda sympozjum

Koszty uczestnictwa

Prosimy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 logo bez napisow 

GUMed Logo   KIF
 PTC logo  UCK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

www.dzienchorobrzadkich.pl

Choroby rzadkie to poważne schorzenia o przewlekłym i ciężkim przebiegu, najczęściej uwarunkowane genetycznie. Genomed od początku swojej działalności rozwija diagnostykę chorób rzadkich, opartą na metodzie sekwencjonowania materiału genetycznego pacjentów, obecnie wykorzystując już w tym celu technologię sekwencjonowania genomowego, która umożliwia szybką i trafną diagnostykę, a co za tym idzie – szansę na podjęcie jakiejś formy terapii dla osób zmagających się z chorobami rzadkimi.

Genomed jak co roku włącza się w obchody Światowego Dnia Chorób Rzadkich, oferując pulę bezpłatnych badań genetycznych dla pacjentów i ich rodzin, tym razem skierowany szczególnie do pacjentów z dystrofią mięśniową. W porozumieniu z Fundacją Parent Project Muscular Dystrophy (PPMD) oferuje pulę bezpłatnych badań w kierunku wybranych dystrofii mięśniowych obręczowo-kończynowych (w tym badanie mutacji w genach CAPN3 i DYSF) oraz 30% rabatu na wszystkie badania z oferty badań w kierunku chorób neurologicznych z oferty NZOZ Genomed (link do oferty).

W ramach dnia Chorób Rzadkich Genomed oferuje także możliwość zapisu na 4 bezpłatne konsultacje genetyczne w warszawskiej poradni NZOZ Genomed.

Zapisy na badania i porady w dniu 28 lutego i 1 marca w godzinach 9.00-17.00 pod numerem 22 644 60 19 oraz u koordynatorki w Fundacji PPMD pod numerem +48 666 119 910 (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

 

 

 

duchenne awareness day white pl

Jeden na 3500 nowonarodzonych chłopców na świecie jest dotknięty rzadką i śmiertelną chorobą: dystrofią mięśniową Duchenne'a. Jeden na 3500 może wydawać się kroplą w morzu, ale w tym spotyka to także członków ich rodzin, codzienne życie milionów ludzi na całym świecie jest naznaczone chorobą. Rodzice chłopców z DMD utworzyli organizacje w swoich krajach, a każdy z nich działa z dnia na dzień, aby zapewnić dostęp do opieki medycznej, dostęp do badań, edukować pacjentów i ich rodziny. Im wcześniej poznają diagnozę, tym wcześniej mogą rozpocząć ciężką pracę, aby zapewnić dobrą opiekę i przygotować się na przyszłość.

Ośrodek Chorób Rzadkich przy Poradni Genetycznej UCK

Fundacja Parent Project Muscular Dystrophy

Klinika Pediatrii, Hematologii, Onkologii GUMed

Zakład Pielęgniarstwa Ogólnego GUMed

Serdecznie zapraszają na konferencję medyczną

„Choroby Rzadkie wokół nas"

Konferencja jest adresowana do lekarzy, pielęgniarek oraz fizjoterapeutów.

Konferencja odbędzie się 2-3.12.2016  w godzinach 9.00-17.00 
w Sali Audytoryjnej Centrum Medycyny Inwazyjnej
Gdańsk, ul. Smoluchowskiego 17

Udział w Konferencji jest bezpłatny

Komisja Kształcenia OIL przyznała Konferencji 9 punktów edukacyjnych

Szczegółowa agenda jest dostępna tu

Prosimy o przesłanie (mailem) wypełniony formularz zgłoszeniowy udziału w konferencji na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 18 listopada 2016 r.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

GUMed Logo                          single logo blue

 

 

 

 

 

 

 

pomagaja

rejestr_DMD

wzorce

btn_facebook

Stosujemy się do standardu HONcode dla wiarygodnej informacji zdrowotnej Stosujemy się do standardu HONcode dla wiarygodnej informacji zdrowotnej:
sprawdź tutaj.

ankieta