AKTUALNOŚCI

Szanowni Państwo,

W związku ze zmianami w prawie podatkowym, oraz zmianie siedziby, Fundacja jest zmuszona zmienić dotychczasowy wymóg w zakresie wystawiania faktur, rachunków oraz innych dokumentów księgowych ( zarówno krajowych jak i zagranicznych). Wszystkie dokumenty powinny być wystawiane na dane osoby fizycznej- tj. dane Podopiecznego lub osoby reprezentującej Podopiecznego ( Rodzica/Opiekuna Prawnego).

Przykład:

Nabywca:

Jan Kowalski
Biała 8
80-155 Gdynia

W przypadku faktur bądź rachunków, które Fundacja ma opłacić bezpośrednio do kontrahenta (np. sprzedawcy sprzętu rehabilitacyjnego) – nabywcą jest Podopieczny lub osoba reprezentująca Podopiecznego ( Rodzic/Opiekun Prawny) , a płatnikiem Fundacja.

Przykład:

Nabywca:

Jan Kowalski
Biała 8
80-155 Gdynia

Płatnik:

Fundacja Parent Project Muscular Dystrophy

Ul. Leśna 17

83-331 Przyjaźń

NIP 9571015695

W przypadku faktur dofinansowanych przez NFZ,PFRON,PCPR procedura jest taka sama. Dokument jest wystawiany na Podopiecznego a w UWAGACH sprzedawca musi wpisać jaki jest wkład finansowy Fundacji np. PCPR 2000 zł, Fundacja Parent Project Muscular Dystrophy ul. Leśna 17, 83-331 Przyjaźń NIP 9571015695 3000 zł.

Każdy dokument księgowy ( faktura,rachunek) musi być na odwrocie opisany i podpisany.


Zestawienie kosztów również należy wypełniać bez zmian tzn wpisujemy dane podopiecznego lub osoby reprezentującej podopiecznego. Jeżeli faktura ma być opłacona bezpośrednio na konto kontrahenta to i tak zestawienie kosztów wypełnia na swoje dane Podopieczny lub osoba reprezentująca podopiecznego.

Z poważaniem

Agnieszka Volkov

W Gdańsku odbyła się ogólnopolska konferencja zorganizowana przez Centrum Chorób Rzadkich Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

Reportaż z konferencji w telewizjaolsztyn.pl

Artykuł w dziennikbaltycki.pl

 

Fundacja Parent Project Muscular Dystrophy, Ośrodek Chorób Rzadkich przy Poradni Genetycznej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku oraz Gdański Uniwersytet Medyczny serdecznie zapraszają na III Międzynarodowe Sympozjum „Możliwości wspomagania rozwoju osób z chorobami rzadkimi - DYSTROFIA MIĘŚNIOWA TYPU DUCHENNE’A I INNE DYSTROFIE MIĘŚNIOWE”, które odbędzie się w dniach 10-11 listopada 2018 r w Hotelu Orle w Sobieszewie koło Gdańska.

Sympozjum skierowane jest do lekarzy, fizjoterapeutów i osób odpowiedzialnych za system opieki nad chorymi na dystrofie mięśniowe oraz chorych na dystrofie mięśniowe i ich rodzin oraz opiekunów.

Główna tematyka sympozjum obejmować będzie standardy opieki nad osobami chorującymi na dystrofie mięśni: opieka neurologiczna, kardiologiczna, pulmonologiczna, dietetyczna, rehabilitacja i prób leczenia stosowanych w dystrofiach mięśniowych. Sympozjum będzie okazją do wymiany doświadczeń w zakresie diagnostyki i postępowania w dystrofiach mięśniowych naukowców z kraju i zagranicy oraz okazją do konfrontacji doświadczeń chorych i ich opiekunów w tym zakresie.

Załączniki:

Agenda sympozjum

Koszty uczestnictwa

Prosimy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 logo bez napisow 

GUMed Logo   KIF
 PTC logo  UCK

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami z ostatniego Międzynarodowego Sympozjum Naukowego które odbyło się w Sobieszewie w 2018r.

Informacje nt. testów klinicznych DMD

Badania Prenatalne w DMD

Badania Prenatalne w DMD

Kortykosteroidy

Niedożywienie i dysfagia

Nutritional DMD

Zapraszamy także do GALERII.

duchenne awareness day white pl

Jeden na 3500 nowonarodzonych chłopców na świecie jest dotknięty rzadką i śmiertelną chorobą: dystrofią mięśniową Duchenne'a. Jeden na 3500 może wydawać się kroplą w morzu, ale w tym spotyka to także członków ich rodzin, codzienne życie milionów ludzi na całym świecie jest naznaczone chorobą. Rodzice chłopców z DMD utworzyli organizacje w swoich krajach, a każdy z nich działa z dnia na dzień, aby zapewnić dostęp do opieki medycznej, dostęp do badań, edukować pacjentów i ich rodziny. Im wcześniej poznają diagnozę, tym wcześniej mogą rozpocząć ciężką pracę, aby zapewnić dobrą opiekę i przygotować się na przyszłość.

 

pomagaja

rejestr_DMD

wzorce

btn_facebook

Stosujemy się do standardu HONcode dla wiarygodnej informacji zdrowotnej Stosujemy się do standardu HONcode dla wiarygodnej informacji zdrowotnej:
sprawdź tutaj.

ankieta